توضیحاتی درباره متریال سیلیکون

سیلیکون، مزایای بسیاری از جمله انعطاف پذیری را بهبود می بخشد و مقاومت در برابر رطوبت ، گرما و اشعه ماوراء بنفش را افزایش می دهد.

سیلیکون می تواند به اشکال مختلف جامد، مایع، خمیرهای نیمه چسبناک ، گریس‌ها، روغنها و لاستیک تولید شود.

سیلیکون نسبت به پلاستیک دوام بیشتری دارد و همچنین نسبت به پلاستیک در برابر گرما و سرما بهتر مقاومت می کند. خاصیت مهم دیگر سیلیکون این است که بدون بو و مزه است.

انواع کاربردهای سیلیکون

خواص ارزشمند مكانیكی سیلیكون حضور این ماده را در صنایع مختلف توضیح می دهد، از کاربردهای سیلیکون می توان به عنوان درزبند و سیل كننده در اجاق گاز، فر توكار، كوره ، دیگ های بخار، صنایع روشنایی، نظامی، پزشكی، ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

هر جایی كه در ارتباط با حرارت، رطوبت و سایر عوامل محیطی می باشد كاربرد سیلیكونی نمایان می باشد.

 

از نظر فنی ، سیلیکون می تواند جزئی از خانواده لاستیک ها محسوب شود. اما از نظر شیمیایی، سیلیکون چیزی است که ترکیبی بین لاستیک و پلیمر پلاستیک است. بسیاری از افراد تصور می کنند سیلیکون ماده ای طبیعی است که به طور مستقیم از شن و ماسه گرفته می شود. اما در واقع اینطور نیست.

 

سیلیکون مانند هر پلیمر پلاستیکی ، مصنوعی است و ترکیبی از مواد افزودنی شیمیایی حاصل از سوخت های فسیلی را نیز شامل می شود.

این به دلیل تغییر در خواص سیلیکون در دماهای بالاتر است. سیلیکون نسبت به سایر الاستومرها در دمای بالا مقاومت بیشتری دارد و از بین تمام لاستیک ها ، سیلیکون به دلیل مقاومت در برابر حرارت از نظر عایق حرارتی بسیار بهتر عمل می کند.

لاستیک سیلیکون خاصیت خاصی را ارائه می دهد که لاستیک های آلی آن را ندارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.